W pozytywnym nastroju – koncert Ewy Urygi

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Naszym gościem będzie polska wokalistka jazzowa, soulowa i gospelowa – Ewa Uryga.

Wybitna wokalistka mająca na swoim koncie wiele nagród muzycznych poruszająca się w różnych gatunkach muzycznych. Ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Śpiewała jednak już dużo wcześniej. Już w szkole podstawowej śpiewała podczas akademii szkolnych „acappella” – bez instrumentów i mikrofonu.

Pierwszym sukcesem w jej życiu artystycznym była 1-wsza nagroda w konkursie piosenkarskim w MDK w Bytomiu, gdzie jako 13–latka zadziwiła jury swoim mocnym głosem – padło pytanie „dziecko ile Ty masz lat?”. Po ukończeniu szkoły podstawowej Ewa Dostała się do Technikum Elektrycznego z zamiarem robienia raczej kariery sportowej. Trenowała koszykówkę – mając szanse na granie w kadrze Polski jako juniorka. Paradoksalnie w Technikum był zespół muzyczny „Trzynastka”, w którym Ewa śpiewała. Pierwszy sukces pojawił się szybko – będąc w 1-szej klasie Ewa podczas eliminacji dostała się do telewizyjnego Studia Debiutów przy TVP Katowice, gdzie zaczęła występować w programach telewizyjnych. Potem przyszły ogólnopolskie Festiwale polskie, gdzie zdobyła główne nagrody m.in. Zielona Góra, Opole, Kołobrzeg i Ustroń. Współpracowała z radiową orkiestrą rozrywkową pod dyrekcją Jerzego Miliana w Katowicach, gdzie nagrywała piosenki min. swoje własne kompozycje.

W życiu Ewy ogromne znaczenie miał jeden moment, gdy usłyszała Mahalię Jackson co spowodowało, że podjęła studia na katowickiej Akademii na wydziale Jazzu i Muzyki rozrywkowej.

Bilety w cenie: 35,00 zł/ 25zł seniorzy do nabycia w kasach SCK oraz on-line na www.bilety.siemck.pl

grudzień 12 2021

Szczegóły

Data: 12 grudnia 2021
Godzina: 16:00
Cena biletu: 25zł – 35zł
Kategoria: ,

Miejsce

SCK Zameczek

ul. Oświęcimska 1
Siemianowice Śląskie, 41-103

+ Google Map

Telefon:

(32) 204 11 27

Organizator

Siemianowickie Centrum Kultury
Telefon: 32 228 72 80
E-mail:
WWW: Przejdź do strony
Skip to content