O pracowni / Kontakt

Kontakt

Informacje / rezerwacje:
Celina Bagińska-Włodarek
tel.  789 046 775

Adres Pracowni

I Liceum Ogólnokształcące im. J.Śniadeckiego
ul. Stanisława Wyspiańskiego 5
41-100 Siemianowice Śląskie

O pracowni

W Pracowni Zajęć Kreatywnych H2O, na 7 specjalistycznych stanowiskach, uczestnicy mogą bawić się i eksperymentować:

  • Wodą
  • Parą wodną (o temperaturze pokojowej)
  • Powietrzem sprężonym (o bezpiecznych parametrach)
  • Prądem elektrycznym (o niskim napięciu)
  • Światłem

Pracownia H2O, to ciekawa przygoda z fizyką, która jest niepowtarzalnym przeżyciem dla dzieci! W zależności od wieku i potrzeb młodych eksperymentatorów kładziemy główny nacisk na ZABAWĘ (makiety modelarskie, mechaniczne zabawy zręcznościowe, pneumatyczne Lego) lub przesuwamy akcent na WALOR EDUKACYJNY (doświadczenia z barwą, światłem, optyką, prostymi maszynami). Zajęcia w Pracowni H2O prowadzi znakomity Pan Majsterklepka, który wprowadza w sposób niespotykany w świat nauk ścisłych.

Andrzej Lebek (Pan Majsterklepka) – pomysłodawca pracowni – dotychczasowo prowadził swoje zajęcia w wielu placówkach oświatowych oraz instytucjach kultury na terenie Śląska i Polski. Realizator 4-letniego kontraktu z Ambasadą USA na prowadzenie warsztatów dla dzieci „Makerspace” w ośrodkach informacji i kultury amerykańskiej „American Corner”. Trener inicjatywy „TatoNet” pracującej na rzecz ojców pragnących rozwijać swoje umiejętności rodzicielskie. Bohater reportażu Barbary Jendrzejczyk: „Inspirujący tata”,
w którym przybliżył szczegóły własnego dzieciństwa oraz swoich dzieci.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji w innowacyjnej Pracowni, która stanowi część oferty edukacyjnej Siemianowickiego Centrum Kultury i mieści się w budynku Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Stanisława Wyspiańskiego 5 w Siemianowicach Śląskich.