Przedszkola i Szkoły

PRZEDSZKOLA

Zajęcia dla grup przedszkolnych (dzieci w wieku 5-6 lat), są przede wszystkim pełne zabawy. Oprócz waloru rozrywkowego zajęcia spełniają również rolę edukacyjną. Wiedza przekazywana przez Pana Majsterklepkę jest dostosowana do wieku dzieci oraz ich potrzeb. Pracownia pozwala budzić w przedszkolakach poczucie bycia odkrywcą i eksperymentatorem. Przy użyciu specjalnie przygotowanych specjalistycznych stanowisk dzieci odkrywają świat nauk ścisłych, łącząc tym samym zabawę oraz naukę.

Koszt zajęć

Koszt biletów dla przedszkoli i szkół  wynosi 25 zł/1 osoba.

Bilety można nabyć w oddziale SCK – Bytków, ul. Niepodległości 45 w Siemianowicach Śląskich lub dokonując przelew na konto: 33 1050 1214 1000 0023 4123 1187.

Maksymalna liczba dzieci (które na co dzień przebywają ze sobą w przestrzeni przedszkolnej)  w grupie: 20 osób.
Czas trwania zajęć: 60 min.

SZKOŁY

Klasy 1-6

To, czego dzieci dowiadują się na lekcjach przyrody, w pracowni „H2O” mają okazję dotknąć: zjawiska magnetyczne, zagadnienia związane z prądem elektrycznym, światłem i optyką.

Dostosowujemy program warsztatów do potrzeb nauczyciela, dobierając zgodne z oczekiwaniami proporcje między nauką i zabawą.

Główna arena naszych działań – magnetyczna platforma z ekranem – umożliwia samodzielne eksperymentowanie i jednocześnie dostarcza wiedzy dotyczącej przeprowadzanych na niej doświadczeń.

Oryginalny, wizualny system, który wykorzystujemy, gwarantuje dzieciom „konstrukcyjny sukces” nawet w przypadku bardzo złożonych projektów.

Uczymy się i od razu wykorzystujemy naszą wiedzę, by stworzyć, opartą na niej – zabawkę, która dostarczy sporo radości i motywacji do dalszej nauki!

Dostępna na stanowiskach woda, para i sprężone powietrze w naturalny sposób skłaniają do budowy rurociągów i skomplikowanych instalacji, odsłaniając w ten sposób tajniki wiedzy na temat cieczy i gazów.

Pracownia „H2O” to szczególne miejsce, w którym nasi goście, zafascynowani odkrywaniem rzeczywistości, przestają tęsknić za wirtualnym światem.

Klasy 7-8

Przesłanie naszej Pracowni Zajęć Kreatywnych opieramy na przekonaniu, że fizyką można się znakomicie bawić. Pomagamy odkryć, że kreowanie rzeczywistości jest dużo przyjemniejsze niż bierne w niej uczestnictwo.

Ponieważ twórcom potrzebne jest tworzywo, dostarczamy dzieciom wodę, parę wodną, powietrze sprężone i prąd elektryczny. Mogą nimi w dowolny sposób eksperymentować na dostosowanych do tego platformach.

Eksperymenty mechaniczne, z wykorzystaniem maszyn prostych, pozwalają na stworzenie, według własnej inwencji – gier zręcznościowych. Satysfakcja, że oto staliśmy się autorem gry a nie tylko „graczem” – jest bezcennym doświadczeniem.

Imponujący zestaw elementów elektrotechnicznych umożliwia montaż niezliczonej ilości urządzeń – ilustrujących zjawiska związane z prądem elektrycznym i magnetyzmem.

Dostępny tylko w naszej pracowni (bo wyprodukowany w jednym egzemplarzu!) unikatowy komplet modułów elektronicznych – przybliża młodzieży mechanizmy i sposób działania urządzeń, z których korzystamy na co dzień.

Zestawy do optycznych doświadczeń skłaniają do refleksji nad naturą światła. Ilustracja złudzeń, jakim ulegamy obserwując świat, wywołuje zdziwienie i budzi ciekawość, stan jakże pożądany! Początek wszelkiego poznania.

Dzięki stanowisku do hydraulicznych doświadczeń możemy poprzez analogię do zachowań cieczy w rurociągach – wyjaśnić w prosty sposób zjawiska zachodzące w obwodach elektrycznych.

Nasza pracownia wychodzi naprzeciw pedagogom i rodzicom, których niepokoi płaski i wirtualny świat zagarniający wyobraźnię młodych ludzi. Proponujemy im powrót do fantastycznej przygody w świecie rzeczywistym.

Pracownia Zajęć Kreatywnych „H2O” może stanowić doskonałe uzupełnienie zajęć prowadzonych w ramach „lekcji kreatywności” – dodatkowej godziny przewidzianej w programie szkolnym z myślą o młodzieży pragnącej poszerzać swoje horyzonty.

Kontakt

Informacje / rezerwacje:
Celina Bagińska-Włodarek, tel. 789 046 775

Adres Pracowni

I Liceum Ogólnokształcące im. J.Śniadeckiego
ul. Stanisława Wyspiańskiego 5
41-100 Siemianowice Śląskie