SCK – Jarzębina

  SCK – Jarzębina

  ul. Wierzbowa 2

  41-100 Siemianowice Śląskie

  jarzebina@siemck.pl

  https://www.facebook.com/sckjarzebina

  Telefon

  (+48) 32 228 48 46

  Mariusz Krajewski – kierownik Jarzębiny: 506 725 463

  Rezerwacje

  m.krajewski@siemck.pl

  Punkt sprzedaży biletów

  Poniedziałek – Piątek od 08.00 do 15.00

  oraz przed organizowanymi imprezami

  Biuro

  Poniedziałek – Piątek od 08.00 do 15.00

  Kawiarnia

  – W czasie organizowanych imprez.

  Dawny klub osiedlowy jest dziś ważną instytucją kultury. W budynku mieszczą się: duża sala na ok. 100 osób, sala mniejsza (na ok. 40 miejsc) oraz kawiarnia. W placówce szczególną popularnością cieszą się koncerty muzyki śląskiej oraz wszelkiego rodzaju biesiady.

  Historia obiektu

  Ośrodek na Tuwimie, przy ul. Wierzbowej 2, powstał z inicjatywy społecznej w roku 1977 i działał przy Komitecie Osiedlowym Samorządu Mieszkańców. Pierwotnie funkcjonował on jako świetlica środowiskowa. Na krótki okres (1993-1994) świetlica została wcielona w strukturę Centrum Kultury, aby w 1994 ponownie stać się odrębnym ciałem – placówką kulturalną pod nazwą Świetlica Osiedlowa „Pod Jarzębiną”.

  Z biegiem lat placówka wyewoluowała i poszerzyła zakres swych działań, stając się w końcu bardzo istotnym w życiu dzielnicy domem kultury, zwornikiem społeczności lokalnej. W roku 2009 „Jarzębina” po raz wtóry została przyłączona do Siemianowickiego Centrum Kultury, będąc tym samym jednym z filarów nowego otwarcia w historii SCK i w dziejach siemianowickiej kultury.

  Obecnie

  SCK „Jarzębina” to dzisiaj placówka o szerokim spektrum działań. Organizuje koncerty (w szczególności niezwykle popularne wśród mieszkańców dzielnicy i całych Siemianowic – koncerty śląskiej muzyki biesiadnej), zabawy taneczne, biesiady. W czasie roku szkolnego w Jarzębinie prowadzone są zajęcia w sekcjach dla dzieci i młodzieży, zaś latem – półkolonie letnie oraz inne zajęcia w ramach Akcji Lato. Sezon letni to także czas niedzielnych wycieczek rodzinnych tradycyjnie wyruszających spod „Jarzębiny”. W Placówce swoje spotkania raz w tygodniu odbywa Klub Seniora „Barwy Jesieni”.

  Regulamin SCK- Jarzębina w trakcie zagrożenia epidemicznego

  Kompleksowa organizacja imprez

  Koncerty, recitale, występy estradowe, teatrzyki oraz warsztaty dla dzieci, zabawy karnawałowe, dyskoteki, wieczorki taneczne, bale sylwestrowe, wycieczki, przyjęcia okolicznościowe, chrzciny, komunie, urodziny, studniówki, wesela, stypy, imprezy dla grup zorganizowanych oraz firm, szkolenia, spotkania itp.

  Do dyspozycji

  • Sala na 50 osób
  • Sala na 25 osób
  • Kawiarnia na 20 osób

     

      

      

   


  Cennik wynajmu pomieszczeń Siemianowickiego Centrum Kultury na rok 2024

  Lista sprzętu audiowizualnego na wyposażeniu SCK Jarzębina