Gdzie jest Wojtek?

Zapraszamy całe rodziny do udziału w happeningu artystycznym realizowanym przez Siemianowickie Centrum Kultury we współpracy z Muzeum Miejskim w Siemianowicach Śl. Projekt sfinansowany jest przez Instytut im. Wojciecha Korfantego w ramach „Funduszu Korfantowskiego” – otwartego konkursu na inicjatywy kulturotwórcze w 2023 r.
RODZINNY HAPPENING ARTYSTYCZNY „Gdzie jest Wojtek?”
-> 22 | 10 | 2023
-> start: g. 16.00 | Muzeum Miejskie w Siemianowicach Śląskich
-> czas trwania: ok. 2 godziny
-> minimalny wiek uczestników: 6 lat
-> udział bezpłatny | ZAPISY: (32) 228 72 80, w. 11
-> udział dzieci wyłącznie pod opieką osób dorosłych
-> tematyka:
Nazwa happeningu nawiązuje do popularnego cyklu wspierających spostrzegawczość i wyobraźnię książek rysunkowych dla dzieci pt. „Gdzie jest Wally?”. Książki te bazują na prostym pomyśle: w gąszczu obiektów i postaci ukryty został główny bohater opowieści – tytułowy Wally. Zadaniem osoby oglądającej rysunki jest odnalezienie bohatera. Podobna będzie koncepcja przyświecająca naszemu happeningowi artystycznemu dla dzieci i ich opiekunów…
Happening będzie zawierał elementy warsztatów plastycznych, co zapewni komfort pracy uczestników i zadowalający ich efekt końcowy. Uczestnicy stworzą wspólną wielkoformatową pracę plastyczną – artystyczną mapę części Siemianowic, na której znajdą się miejsca związane z postacią Wojciecha Korfantego, a także liczne inne obiekty charakterystyczne dla miasta oraz obiekty i postaci niezwiązane ściśle z konkretnymi lokalizacjami na mapie – wedle fantazji uczestników (np. postaci ludzkie, zwierzęce, pojazdy etc.). W ten sposób powstanie wielkoformatowa praca w formie kolażu – mozaiki społecznej o dużym zagęszczeniu elementów.
Efekt happeningu w postaci wielkoformatowej mozaikowej pracy plastycznej zostanie wyeksponowany czasowo w przestrzeni wystawienniczej Muzeum Miejskiego wraz z informacją o projekcie oraz instrukcją dla oglądających pracę (czego należy szukać pośród mnogości przedstawionych obiektów).