Teatr Domino

Teatr Domino został założony w 2013 r z inicjatywy Dyrektora SCK i jest kontynuacją siemianowickich tradycji teatralnych. Jesteśmy grupą wielopokoleniową skupiającą w swoich szeregach młodzież i dorosłych, którzy chcą się realizować na scenie. Nasze spektakle potrafią widzów rozbawić i wzruszyć. Dostarczają wielu wrażeń wizualnych. W naszych inscenizacjach poruszamy tematy społeczne i obyczajowe. Sięgamy po klasykę i oczywiście tematykę regionalną.

Teatr „Domino” ma już za sobą wiele gorąco przyjętych przez publiczność premier m.in.: „Igraszki z diabłem”, „Balladę na trzy biurka”, „Niemcy”, „Arszenik i stare koronki”, „Komisorza Hanusika” w języku śląskim, a także bajki dla dzieci jak: „Kopciuszek”, „Baśń o zaklętym kaczorze” czy „Podróże Małego Księcia”. Widowisko plenerowe: „Baśń o Nocy Świętojańskiej”, próby podjęcia realizacji spektakli muzycznych – „Noc w antykwariacie” oraz „Ta piosenka brzmi znajomo”. Grupa ma już na swoim koncie pierwszą nagrodę zdobytą na przeglądzie teatrów amatorskich.

Aktorzy Teatru Domino biorą czynny udział w imprezach organizowanych przez SCK i inne placówki kulturalne w mieście i poza nim. Statystujemy
w produkcjach filmowych, reklamowych i rekonstrukcjach historycznych m.in. stała współpraca przy widowisku historycznym „Walki o Miechowice 1945”. Członkowie grupy wspierają także cykliczne imprezy jak „Chodź, poczytam ci bajeczkę”, animacje dla dzieci podczas imprez kulturalnych, imprezy okolicznościowe jak „Mikołajki”, impreza cosplay „Haje we kosmosie”, czy małe formy na zlecenia innych siemianowickich ośrodków kultury, biblioteki czy parafii.

Nasi artyści przygotowali także słuchowiska dla regionalnego radia.

Grupa teatralna spotyka się dwa razy w tygodniu (wtorki i czwartki). Na próbach członkowie doskonalą swój warsztat aktorski oraz przygotowują się do kolejnych premier.