Teatr w Parku Tradycji – “Skarb De Gaulle’a”

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Siemianowickie Centrum Kultury – Park Tradycji zaprasza na spektakl “Skarb De Gaulle’a” w wykonaniu Teatru z Bierunia.

Komedia sensacyjno-obyczajowa o wizycie prezydenta de Gaulle’a na Śląsku w 1967 roku. Spektal w wykonaniu artystów Teatru dla Dorosłych z Bierunia, których mieliśmy już okazję gościć ze spektaklem „Afera Makbecioka”.

Główny wątek spektaklu oparty został na pobycie De Gaulle’a w Bieruniu w 1921 roku, wówczas jeszcze w randze kapitana. Późniejszy prezydent Francji odwiedził miasto z grupą żołnierzy francuskich, mających nadzorować głosowanie podczas plebiscytu na Górnym Śląsku i stacjonował w Bieruniu Nowym w domu, w którym obecnie mieści się restauracja Degolówka. Podobno podczas tej wizyty De Gaulle pozostawił coś w Bieruniu, czego po 45 latach poszukiwać będą dwaj mieszkańcy miasta: Karlik i Ziga Rozmus. W rolę pierwszego wciela się Sławomir Rosowski, a jego kompanem jest Marian Synowiec. Niestety, poszukiwania skarbu utrudnia władza komunistyczna na czele z I sekretarzem PZPR – w tej roli Janusz Watoła.

Spektakl nie jest pozbawiony również wątku miłosnego i znakomicie zagranych scen z udziałem utalentowanych kobiet – zapewnia reżyser, Joanna Lorenc i dodaje – przedstawienie niejednego zaskoczy, ukaże śląski świat lat 60-tych, wzruszy, ale i rozbawi.

Zapraszamy! Dobra zabawa gwarantowana!

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasach SCK oraz on-line na www.bilety.siemck.pl.

 

15 marca, godzina 16.00 Zapraszamy!

marzec 15 2020

Szczegóły

Data: 15 marca 2020
Godzina: 16:00
Cena biletu: 20zł
Kategoria: , ,

Miejsce

SCK Park Tradycji

ul. E. Orzeszkowej 12
Siemianowice Śląskie, 41-103

+ Google Map

Telefon:

(32) 765 27 40

Organizator

Siemianowickie Centrum Kultury
Telefon: 32 228 72 80
E-mail:
WWW: Przejdź do strony
Skip to content