Rozruch Maszyn w Siemianowicach Śląskich

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

W piątek 8 czerwca, w ramach Rozruchu Maszyn przed sobotnią Industriadą Siemianowickie Centrum Kultury zaprasza do Parku Tradycji. O godzinie 19.30 w budynku Parku Tradycji odbędzie się wernisaż wystawy grupy Wzorro Design zatytułowany „Kobiece tropy”. Historie Laury Henckel von Donnensmarck, Wandy Henckel von Donnensmarck, Zofii Kirkor- Kiedroniowej, Haliny Stęślicikiej, Ruty Kubac i Anny Szaneckiej złożą się na cykl sześciu herstorii – spójnych, zwracających uwagę formą przekazu, akcentujących wybrane aspekty funkcjonowania kobiet w społeczności industrialnej. Wokół tych sześciu bohaterek, budować będziemy narrację tegorocznej Industriady w Parku Tradycji. Wydarzeniem towarzyszącym inauguracji wystawy będzie spektakl pt. „Kobiety z węgla”, przygotowany na tę okazję przez Teatr MOMO. Przedstawienie, utrzymane w konwencji teatru formy, będzie korespondowało z tematem wystawy, jednocześnie formułując pytania o los kobiet, które (w przeciwieństwie do bohaterek samej wystawy) nie miały możliwości eksponowania swojego indywidualizmu. Bohaterek tła, pochodzących z nizin społecznych, których praca i codzienne poświęcenie nigdy być może nie zostały dostrzeżone. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Następnie przeniesiemy się przed budynek Parku Tradycji. Tam o godzinie 20.45 na scenie głównej rozpocznie się muzyczno-taneczny spektakl plenerowy „IndustELLE” przygotowany specjalnie na tegoroczny Rozruch przez kolektyw teatralny Lufcik Na Korbkę oraz Erith. Spektakl jako preludium do tegorocznej Industriady w sposób szczery i bezpretensjonalny, ale też formalnie atrakcyjny, wprowadzi widzów w zagadnienia, którym poświęcony jest festiwal: rola kobiet w przemyśle, przemysł z perspektywy kobiecej, próba rekonstrukcji kobiecych wątków dziedzictwa poprzemysłowego. W scenariusz wplecone zostaną nie tylko postaci bohaterek stworzonej na Industriadę wystawy oraz wydarzeń dnia kolejnego, ale także postaci, które już wcześniej pojawiły się w kameralnym spektaklu Teatru MOMO.

Finałem Rozruchu będzie koncert zespołu Wilki, świętującego w tym roku 25-lecie działalności artystycznej. Każdy koncert Wilków, to magia, niesamowity klimat, atmosfera i ogromna dawka pozytywnej energii, która płynie ze sceny od zespołu i powraca do muzyków od publiczności. Na koncie mają 3 platynowe płyty oraz dziesiątki wielkich przebojów jak: „Urke”, „Bohema”, „Eli Lama Sabachtani”, „Nie stało się nic” czy „Sun of the blue sky”. Utalentowany i charyzmatyczny wokalista Wilków – Robert Gawliński – z charakterystycznym głosem i brzmieniem to doskonały znak rozpoznawczy zespołu.

Zapraszamy!

czerwiec 08 2018

Szczegóły

Data: 8 czerwca 2018
Godzina: 19:30 - 22:30
Cena biletu: FREE
Kategoria: , , , , , , , , , ,

Miejsce

SCK Park Tradycji

ul. E. Orzeszkowej 12
Siemianowice Śląskie, 41-103

+ Google Map

Telefon:

(32) 765 27 40

Organizator

Siemianowickie Centrum Kultury
Telefon: 32 228 72 80
E-mail:
WWW: Przejdź do strony
Skip to content