Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

W sobotę 9 czerwca w 44 przemysłowych zabytkach w 25 miastach województwa śląskiego świętować będziemy Industriadę czyli święto Szlaku Zabytków Techniki. W Siemianowicach imprezy odbywać się będą w SCK Parku Tradycji oraz na terenach przy obiekcie. W ramach Industriady która rozpocznie się o godzinie 12.00 Siemianowickie Centrum Kultury zaplanowało wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych:

godzina 12.00, 15.00 i 17.00 zapraszamy na fabularyzowane zwiedzanie zatytułowane „Jej punkt widzenia”.
W trakcie oprowadzania po obiekcie przez Małgorzatę Derus – Miejskiego Konserwatora Zabytków-  goście spotkają aktorki teatru Domino, które wcielą się w role bohaterek opowieści, a przebrane będą w pieczołowicie odwzorowane stroje historyczne. Oprowadzanie będzie miało na celu odpowiedź na pytanie o to, jaki był wpływ kobiet na funkcjonowanie świata przemysłowego, jak z perspektywy kobiety mógł być odbierany świat węgla, stali i wielkich maszyn; jak przemysł wpływał na kształtowanie się koncepcji kobiecości. Opowieść swoim zasięgiem obejmie ok. 170 lat historii regionu, obejmując m. In. historie Laury Henckel von Donnersmarck, Wandy Henckel von Donnersmarck, Zofii Kirkor- Kiedroniowej, Haliny Stęślickiej, Ruty Kubac i Anny Szaneckiej. Gościom obiektu będzie wręczane wydawnictwo w formie broszury – skompensowany zapis najistotniejszych treści prezentowanych podczas zwiedzania. Zbiórka przed wejściem do SCK – Parku Tradycji o godzinach 11.45/14.45/ 16.45

godzina 16.00-19.00 – „Miejsca zaciemnienia” – gra edukacyjno- fabularna
Prowadzona symultanicznie przez kilkunastu animatorów interaktywna gra będzie prowadziła do przeżycia przez uczestnika spotkań z odrealnionymi postaci świata gry.

godzina 16.00- 19.00- Strefa warsztatów kreatywnych stowarzyszeń i grup artystycznych.
Warsztaty będą stanowiły uzupełnienie programu Industriady i będą eksponowały wybrane motywy z historii kobiet, związanych z miastem i lokalnym przemysłem. Kilkadziesiąt współpracujących z Parkiem Tradycji organizacji pozarządowych przygotuje blok warsztatów podzielony na 4 podstrefy:

  1. W kręgu wyższych sfer – warsztaty inspirowane codziennością arystokratek, żon przemysłowców, a także działaczek społecznych i intelektualistek.
  2. Bohaterki tła – blok działań poświęconych modelom życiowym robotnic oraz gospodyń domowych doby industrializacji.
  3. Magiczny zaułek Ruty Kubac – podstrefa poświęcona działaniom artystycznym, kuglarskim i swobodzie twórczej, nawiązująca do działalności Ruty Kubac.
  4. Anna za horyzontem – podstrefa poświęcona działalności Anny Szaneckiej – edukatorki, podróżniczki, mentorki młodzieży.

godzina 16.00-19.00 – premiera gry planszowej „Industria!”, stworzonej specjalnie na tegoroczną Industriadę przez Klub Gier Planszowych, działający w SCK – Parku Tradycji. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach uczestnicy imprezy będą mogli, pod okiem autorów, po raz pierwszy zagrać w nową grę.

O godzinie 18.45 na głównej scenie pojawi się doskonale znana Siemianowiczanom wokalistka – Agnieszka Adamczewska, której singiel „Na wszystko przyjdzie czas” od wielu tygodni święci triumfy na radiowych listach przebojów.

O godzinie 19.15 zaprosimy Państwa na koncert Dawida Kwiatkowskiego, młodego wokalisty, autora tekstów i kompozytora, największego muzycznego odkrycia roku 2013. Idol nastolatek, głos młodego pokolenia jest jednym z najbardziej oczekiwanych koncertowo młodych artystów w Polsce. Wydał dotychczas cztery albumy, a każdy z nich w okresie premiery znalazł się w TOP 5 najlepiej sprzedających się w Polsce płyt wg OLiS. Debiutancki album Dawida zajął II miejsce wśród bestsellerów sieci EMPiK w 2013 roku. Jako pierwszy w Polsce dostał Złotą Płytę przed premierą, a kolejnym album „Pop&Roll”  pokrył się platyną. Koncerty Dawida Kwiatkowskiego to zawsze perfekcyjnie przygotowany show, a na scenie towarzyszą mu topowi polscy muzycy. Młody artysta jest też zdobywcą wielu prestiżowych nagród m. in. MTV EMA 2014 w kategorii Najlepszy Polski Artysta czy MTV EMA 2014 w kategorii Najlepszy artysta Europy Wschodniej.

O godzinie 21.00 sceną zawładnie przebojowa Agnieszka Chylińska – charyzmatyczna wokalistka i autorka tekstów, osobowość telewizyjna. W 2009 roku ukazała się jej pierwsza sygnowana imieniem i nazwiskiem solowa płyta „Modern Rocking” utrzymana w stylu dance, zaś w 2016 roku potrójnie platynowy album „Forever Child” z którego pochodzi wielki przebój „Królowa łez”, zajmujący przez wiele tygodni czołowe miejsca najważniejszych polskich list przebojów. Widowiskowe, energetyczne koncerty Agnieszki Chylińskiej gromadzą tłumy fanów. Można na nich usłyszeć zarówno solowe utwory artystki (Królowa łez, Winna, KCACNL) , jak i starsze przeboje.

Pełen muzycznych emocji wieczór zakończy widowiskowy pokaz efektów specjalnych Indu(STARS).

czerwiec 09 2018

Szczegóły

Data: 9 czerwca 2018
Godzina: 12:00 - 22:30
Cena biletu: FREE
Kategoria: , , , , , , , ,

Miejsce

SCK Park Tradycji

ul. E. Orzeszkowej 12
Siemianowice Śląskie, 41-103

+ Google Map

Telefon:

(32) 765 27 40

Organizator

Siemianowickie Centrum Kultury
Telefon: 32 228 72 80
E-mail:
WWW: Przejdź do strony
Skip to content