Klub Gier Planszowych

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Od 2015 roku w SCK – Parku Tradycji funkcjonuje pierwszy w Siemianowicach Klub Gier Planszowych.

Na spotkania przychodzą zarówno najbardziej doświadczeni i cenieni gracze z Siemianowic jak i sąsiednich miast, jak i osoby stawiające swoje „pierwsze kroki” w świecie gier planszowych. Osoby dorosłe, młodzież, dzieci.

Klub Gier Planszowych w SCk to doskonała okazja nie tylko, aby zagrać w gry, ale również na rozwój swoich zdolności logicznego myślenia, umiejętności interpersonalnych jak i poznanie nowych ludzi.

Oprócz regularnych spotkań członkowie klubu w ostatnim czasie odwiedzili również dzieci w szkołach w Sosnowcu oraz Siemianowicach Śląskich pokazując uczniom jak można świetnie się bawić bez komputera.

Podczas ferii zimowych oraz wakacji organizujemy specjalne spotkania z grami planszowymi dla dzieci.

W 2016 roku na wydarzenia plenerowe organizowane przez Siemianowickie Centrum Kultury przygotowaliśmy trzy wielkoformatowe gry planszowe.

W 2016 roku przy aktywnym uczestnictwie osób z klubu Siemianowickie Centrum Kultury zorganizowało pierwszą edycję „Fantastycznego Weekendu”, który w całości poświęcony był grom planszowym. Wydarzeniu temu towarzyszyły liczne inne atrakcje (projekcje filmów, gra fabularna na żywo – LARP, escape room, konkursy, warsztaty plastyczne dla dzieci). Kolejna edycja Fantastycznego weekendu odbędzie się 8-9 kwietnia 2017 r.

Podczas INDUSTRIADY 2016 miała swoją premierę gra planszowa, którą przygotowali członkowie naszego klubu – „Corny jak śwynto ziymia”.

W 2017 , również podczas INDUSTRIADY, zaprezentowano najnowszą grę przygotowaną przez jednego z członków klubu.

wrzesień 14 2017

Szczegóły

Data: 14 września 2017
Godzina: 17:00 - 20:00
Cena biletu: FREE
Kategoria: , ,

Miejsce

SCK Park Tradycji

ul. E. Orzeszkowej 12
Siemianowice Śląskie, 41-103

+ Google Map

Telefon:

(32) 765 27 40

Organizator

Siemianowickie Centrum Kultury
Telefon: 32 228 72 80
E-mail:
WWW: Przejdź do strony
Skip to content