Zdalni kulturalni! Siemianowickie Centrum Kultury – Wirtualnie.

Zdalni kulturalni! Siemianowickie Centrum Kultury – Wirtualnie.

Ze względu na obecną sytuację Siemianowickie Centrum Kultury nie może organizować koncertów, spotkań i zajęć artystycznych w swoich obiektach. Pomimo tych ograniczeń, mamy dla mieszkańców Siemianowic wiele ciekawych propozycji kulturalnych i zajęć artystycznych.

Od poniedziałku, 16 marca, uruchomiliśmy projekt ZDALNI – KULTURALNI. Siemianowickie Centrum Kultury – Wirtualnie. Zapraszamy na nasze profile na facebooku, gdzie codziennie pojawia się nowa dawka inspiracji kulturalnych i edukacyjnych. Nasz zespół nieustannie pracuje nad przygotowaniem ciekawych propozycji, aby twórczo wykorzystać czas, który z oczywistych względów spędzamy teraz w domach. Instytucje kultury z całego świata udostępniły na okres kwarantanny swoje wirtualne zasoby. Spektakle teatralne, filmy, koncerty, wirtualne spacery – wszystko można zobaczyć nie wychodząc z domu.

W Wirtualnym SCK nie zabraknie zajęć artystycznych. Od poniedziałku do piątku na naszym facebooku pojawiają się autorskie filmy z propozycjami Pracowni Plastycznej „NA WINKLU” i Pracowni Plastycznej „OKIENKO”. Zajęcia dedykowane są dzieciom i mogą być doskonałą formą rodzinnego, kreatywnego spędzania czasu. Zachęcamy również do obejrzenia naszych filmów i wspólnego tworzenia wszystkich zainteresowanych rękodziełem i sztuką.

https://www.facebook.com/siemck/videos/560512964571507/

https://www.facebook.com/siemck/videos/1057964844604300/

https://www.facebook.com/siemck/videos/195280648569759/

https://www.facebook.com/siemck/videos/1068132716880245/

W wirtualnym SCK znajdą się także inne filmy instruktażowe z propozycjami rodzinnych działań. Nie możemy w niedzielę przyjść na „Poranek Teatralny” do Parku Tradycji? Nic straconego. Na facebooku wirtualnego SCK już znajduje się film o tym jak zorganizować teatr domowy z udziałem rodziców i najmłodszych aktorów. Można zainspirować się i stworzyć własny domowy spektakl, lub po prostu obejrzeć propozycję Parku Tradycji.

https://www.facebook.com/siemck/videos/1329079557284473/

Klub Gier Planszowych z Parku Tradycji również wirtualnie będzie inspirował do rodzinnych rozgrywek.

https://www.facebook.com/siemck/videos/524409211827526/

Na profilu facebookowym SCK – Jarzębina znajdziecie propozycje muzyczne i przepisy na ciekawe rodzinne gotowanie. SCK – Zameczek – będzie przypominał o zbliżających się jubileuszu 110 lat Zespołu Pieśni i Tańca Siemianowice i ciekawostkach folklorystycznych.

Zapraszamy również na spacery wirtualne do największych muzeów świata, ale również na ciekawe wycieczki udostępniane przez różne instytucje. Namawiamy do oglądania koncertów online i streamingów . Będziemy starali się zadbać o wszystkie grupy mieszkańców naszego miasta, proponując różne rodzaje muzyki (od z transmisji z Metropolitan Opera , przez koncerty rockowe, bluesowe oraz rozrywkowe światowych i polskich artystów).

https://www.facebook.com/siemck/photos/a.702636466477856/3641855005889306/?type=3&theater

Zespół Siemianowickiego Centrum Kultury całym sercem i z pełnym przekonaniem popiera akcję „zostań w domu”. Prosimy, dbajcie o siebie i swoich najbliższych, ograniczając wychodzenie. Bądźmy dla siebie pomocni i życzliwi. Mamy nadzieję, ze nasze działania będą inspiracją dla mieszkańców naszego miasta i ciekawą propozycją na twórcze, kreatywne i ciekawe spędzenie tego szczególnego czasu. Zapraszamy do SCK – Wirtualnie.

Skip to content