„Z przemysłu jestem” – gra miejska

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

AAA
… a wiedzieliście, że Laurahutte jest na sprzedaż?
Nie? No to już wiecie!

Cena jest okazyjna, bo właścicielom się śpieszy, ale chętnych do dobicia korzystnego targu nie brakuje. Same pieniądze to zatem trochę za mało. Żeby kupić hutę i całą gminę – potrzebne będą także zdolności negocjacyjne i dyplomatyczne oraz spryt i strategia. Sytuację komplikuje także fakt, że król pruski jest żywo zainteresowany tym, kto zostanie nowym właścicielem świetnie prosperującego przedsiębiorstwa oraz całej infrastruktury wokół. Przysłał już tutaj swoich szpiegów, którzy będą nie tylko monitorować sprawy, ale także wpływać na ich bieg. Niech to jednak was nie martwi; w końcu nawet szpiega można sobie zjednać… A może spróbujecie przechytrzyć wszystkich i zyskać poparcie samego króla w staraniach o kupno huty?

Zapraszamy do udziału w GRZE MIEJSKIEJ „Z przemysłu jestem”, w ramach której przeniesiemy się do dziewiętnastowiecznych gmin Siemianowice i Huta Laura, w których rozegrają się wydarzenia o charakterze HISTORII ALTERNATYWNEJ. Gra, łącząca konwencje gry miejskiej, gry terenowej, gry fabularnej i biznesowej, rozegra się w przestrzeni miejskiej, w miejscach ściśle związanych z dziewiętnastowiecznym rozwojem ekonomicznym i cywilizacyjnym dzisiejszych Siemianowic Śląskich. Uczestnicy spotkają na swojej drodze postacie rodem z wieku pary, inspirowane postaciami historycznymi. Głównym i nadrzędnym zadaniem graczy będzie zaś odkupienie Laurahutty od rodziny Donnersmarcków.

Projekt jest dofinansowany przez Fundację Santander.
Realizacja: Muzeum Miejskie w Siemianowicach Śl. i Siemianowickie Centrum Kultury

DATA: 19 września 2020
START: g. 16.00, Muzeum Miejskie
DRUŻYNY: 2 – 6 osób
ZAPISY: telefoniczne – (32) 228 72 80, w. 11
UDZIAŁ bezpłatny po wcześniejszej rejestracji telefonicznej; udział dzieci możliwy wyłącznie pod opieką osób dorosłych

Zadania i rozległy teren gry pozwolą na zachowywanie dystansów między uczestnikami i animatorami. Gdyby jednak zdarzyła się sytuacja, w której będzie trzeba na moment znaleźć się w skupisku lub blisko animatorów – prosimy o stosowanie maseczek zgodnie z rządowymi wytycznymi. Na stanowiskach gry będą dostępne płyny do dezynfekcji rąk.

wrzesień 19 2020

Szczegóły

Data: 19 września 2020
Godzina: 16:00
Cena biletu: FREE
Kategoria: ,

Miejsce

SCK Plenery

Siemianowice Śląskie,

+ Google Map

Repertuar tego miejsca

Organizator

Siemianowickie Centrum Kultury
Telefon: 32 228 72 80
E-mail:
WWW: Przejdź do strony
Skip to content