Wernisaż – Praktycznie ze sznurka

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.
widok zaa pleców na dłonie zaplatające makramę

Siemianowickie Centrum Kultury – Willa Fitznera  zaprasza 01.12 o godzinie 18:00 na otwarcie wystawy artystycznej Aleksandry Dzierzanowskiej.

A wszystko zaczęło się od wakacji i dryfującej na tafli jeziora, dwumetrowej gałęzi, która po kilku miesiącach przeobraziła się w wiszącą ozdobę sypialni.

Podczas wystawy będzie możliwość oglądania zarówno tej praktycznej jak i tajemniczej strony makramy. Bo makrama ma dwie twarze, które czasem stają się jedną. Z jednej strony tkwi w niej pewna doza tajemniczości – wierzono, że wyplatane tą metodą łapacze snów miały gwarantować ochronę domu i jego domowników. Z drugiej, techniką makramy można wykonywać również rzeczy praktyczne i codziennego użytku, jak biżuterię, paski, szale, serwety, narzuty, abażury, torby, firanki, hamaki, koszyki, kwietniki, namioty, baldachimy, torebki, huśtawki, kołyski, abażury, lampy, półki i wiele innych!

Niniejsza wystawa będzie podzielona na trzy części. Pierwsza część będzie poświęcona wiszącej makramie w klimacie boho, druga – romantycznym łapaczom snów, a trzecia natomiast będzie stanowić praktyczną odsłonę makramy.

Serdecznie zapraszamy

Wstęp wolny.

grudzień 01 2022

Szczegóły

Data: 1 grudnia 2022
Godzina: 18:00
Kategoria: ,

Miejsce

SCK Willa Fitznera

ul. Fitznerów 3
Siemianowice Śląskie, 41-100

+ Google Map

Telefon:

(32) 763 2730

Organizator

Siemianowickie Centrum Kultury
Telefon: 32 228 72 80
E-mail:
WWW: Przejdź do strony
Skip to content