Spotkanie Podróżników

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.
Kobieta wspina się na masz statku, uśmiecha się do obiektywu

Siemianowickie Centrum Kultury – Bytków zaprasza pasjonatów daleki i bliskich podróży na pierwsze w Nowym Roku Spotkanie Podróżników zatytułowane „4 kontynenty w 3 miesiące”, które odbędzie się w czwartek 20 stycznia o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

Tym razem gościć będziemy Wiktorię i Tytusa Tschuk, którzy opowiedzą o swojej trwającej 3 miesiące podróży. Zaczęła się ona w hiszpańskiej Maladze. Kolejnym przystankiem były Wyspy Kanaryjskie, kolejno Capo Verde (Afryka), później przemierzając ocean Atlantycki podróżnicy obrali kurs przez równik prosto do Brazylii, ale ich celem były Wyspy Karaibskie.

Na Fryderyku Chopinie znaleźli się jako wolontariusze – pracowali jako nauczyciele na Niebieskiej Szkole, ale oprócz pracy nauczyciela, spełniali również funkcję załogi statku. Fryderyk Chopin mierzy (wraz z bukszprytem) 55,5m, znajduje się na nim łącznie, 23 żagle których łączna powierzchnia to – 1200 m2, najwyższy znajduje się na wysokości 37 m, wszystkie żagle oraz liny obsługuje się w pełni…siłą ludzkich mięśni – dlatego ta podróż, to nie tylko odwiedzone ciekawe miejsca 🙂

styczeń 20 2022

Szczegóły

Data: 20 stycznia 2022
Godzina: 18:00
Cena biletu: FREE
Kategoria: ,

Miejsce

SCK Bytków

ul. Niepodległości 45
Siemianowice Śląskie, 41-106

+ Google Map

Telefon:

32 228 72 80

Skip to content