Spotkanie Podróżników – rejs na Grenlandię

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Siemianowickie Centrum Kultury – Bytków zaprasza miłośników opowieści o podróżach bliższych i dalszych w czwartek 13 lutego o godzinie 18.00 na kolejne Spotkanie Podróżników. Wstęp wolny.

Tym razem podróżnik Tomasz Cukiernik opowie o rejsie na Grenlandię, który miał miejsce w 2018 roku.
Jak pisze sam autor: „W 2018 r. odbyłem rejs jachtem żaglowym OCEAN_A z Islandii na Grenlandię. Po drodze podziwiałem wieloryby i zorzę polarną, a na Północnym Atlantyku przeżyłem dwa silne sztormy o sile 11 i 12 stopni w skali Beauforta. We Wschodniej Grenlandii w najdłuższym fiordzie wyspy – Scoresby – pływałem pośród gór lodowych. Odwiedziłem też osadę Inuitów Ittoqqortoormiit”.

Tomasz Cukiernik – z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i komentator gospodarczy, a z zamiłowania – podróżnik. Współautor  czternastu tomów podróżniczej serii „Przez Świat”.  Poza Europą odwiedził: Islandię z Grenlandią, Maroko, Kirgizję, Izrael, Jordanię, ZEA, Malezję, Singapur, Tajlandię, Kambodżę, Birmę, Indie, Nepal, Chiny, Wenezuelę, Peru, Boliwię, Chile, Meksyk, Gwatemalę, Tunezję, Nową Zelandię, Fidżi, Gruzję i Armenię. Ślubu udzielił mu polski misjonarz na Kubie.

 

luty 13 2020

Szczegóły

Data: 13 lutego 2020
Godzina: 18:00
Cena biletu: FREE
Kategoria: , ,

Miejsce

SCK Bytków

ul. Niepodległości 45
Siemianowice Śląskie, 41-106

+ Google Map

Telefon:

32 228 72 80

Organizator

Siemianowickie Centrum Kultury
Telefon: 32 228 7280
E-mail:
Skip to content