VIII Michałkowickie Bluesowanie

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Po raz VIII w SCK Parku Tradycji odbędzie się Michałkowickie Bluesowanie. Podczas koncertu wystąpi ŚLĄSKA GRUPA BLUESOWA oraz EWA URYGA. Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00.

ŚGB to czołowe postacie polskiej sceny bluesowej i rockowej. Prezentują unikalne brzmienie i sposób grania lat 70-tych. Zespół od lat jest uznawany za głównego przedstawiciela śląskiego bluesa. Od pierwszej edycji Michałkowickiego Bluesowania jest stałym gościem wieczoru podtrzymując tym samym pamięć nie tylko o Janie „Kyksie” Skrzeku ale również o innych wybitnych artystach.

Ewa Uryga  została uznana przez magazyny Jazz Forum oraz Twój Blues za jedną z najlepszych polskich wokalistek jazzowych. Jest laureatką najważniejszych festiwali muzycznych w kraju. Wielokrotnie zapraszana do wspólnych projektów muzycznych m.in.: ze Zbigniewem Wodeckim,

Anną Marią Jopek, Dorotą Miśkiewicz, Ewą Bem, Lorą Szafran, Włodzimierzem Nahornym, Henrykiem Miśkiewiczem, a także chórem gospelowym The Jackson Singers oraz solistkami, Ruth Lynch i Presillą Jones. Przez 8 lat współpracowała również z amerykańskim wokalistą Brianem Fentressem.Dysponuje fantastycznym głosem, ale jej szczególnym atutem jest siła jej interpretacji. Ewa Uryga nagrała dotychczas 8 autorskich płyt, z których najnowsza płyta winylowa pt. Mahalia Jackson In Memoriam ukazała się na rynku 17 stycznia 2020 r.

W Siemianowicach śląskich wystąpi wraz z Darkiem Ziółkiem.

listopad 25 2022

Szczegóły

Data: 25 listopada 2022
Godzina: 18:00
Kategoria: , , ,

Miejsce

SCK Park Tradycji

ul. E. Orzeszkowej 12
Siemianowice Śląskie, 41-103

+ Google Map

Telefon:

(32) 765 27 40

Organizator

Siemianowickie Centrum Kultury
Telefon: 32 228 72 80
E-mail:
WWW: Przejdź do strony
Skip to content