Rozruch Maszyn w ramach Industriady

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

 

W piątek 9 czerwca, w ramach Rozruchu Maszyn przed sobotnią Industriadą zapraszamy do Parku Tradycji w Siemianowicach Śląskich. O godzinie 21.00 w budynku Parku Tradycji odbędzie się wernisaż wystaw „Architektura rytmu” Marka Stańczyka oraz „Metafizyka ruchu” Śląskiego Towarzystwa Fotograficznego. Wernisaż połączony będzie z projekcją filmu „Ruch- Machina”. Wstęp wolny.

„Architektura rytmu” to wielkoformatowa wystawa prac Marka Stańczyka, artysty i dokumentalisty od lat związanego z fotografią obiektów postindustrialnych. Ruch maszyny – powtarzalny, jednostajny, zmienny, nieustanny.  Maszyna jako narzędzie, spełniające rolę pracy za człowieka i przez niego wymyślone na jego potrzeby. W ujęciach wystawy większość maszyn to urządzenia mechaniczne, wykorzystywane w górnictwie, hutnictwie i transporcie.

Wystawa „Metafizyka ruchu” autorstwa Śląskiego Towarzystwa Fotograficznego, w artystyczny sposób interpretuje ruch, postęp, rytm pracy i sekwencyjność procesu rozwoju i produkcji.

 

Następnie przeniesiemy się przed budynek Parku Tradycji. Tam o godzinie 21.45 rozpocznie się widowisko „Pressure Up” przygotowane specjalnie na Rozruch przez Siemianowickie Centrum Kultury, grupę akrobatyczną Line Act oraz znanego z zespołu Oberschlesien Marcela Różankę. Widowisko będzie połączeniem ruchu, akrobatyki, światła i dźwięku.

O godzinie 22.15 rozpocznie się performance „Pan Fitzner dogląda kotłów” z udziałem kolektywu „Lufcik na Korbkę” oraz muzyków gwiazdy wieczoru – zespołu IRA. Performance połączy w sobie warstwę muzyczną, grę aktorską, efekty świetlne, dymne, projekcje i multimedia. Scenografię wydarzenia stanowić będą kotły wyprodukowane przez firmę Kotłomontaż sp. z o.o. Wydarzenie z udziałem kolektywu Lufcik na Korbkę odbędzie się bezpośrednio przed koncertem kultowej grupy IRA, z udziałem jej muzyków, którzy zapewnią oprawę muzyczną przedstawienia, a także – przez parę sekund – staną się scenicznymi „rekwizytami”. Opowiemy historię urzeczywistniającego się we śnie marzenia Wilhelma Fitznera, przemysłowca, o wydatnym wpływie jego wytworów na rzeczywistość i jego samego – jako kowala własnego losu. Utrzymane w onirycznej konwencji przedstawienie ukaże bohatera w rozdźwięku między optymistyczną wizją rozwoju a niepokojami związanymi z tempem postępu cywilizacyjnego, między powagą, statecznością i dumą a komizmem postaci, między oczekiwaniami i planami, a dynamiką zdarzeń.

Około godziny 22.30 rozpocznie się koncert zespołu IRA. IRA to jeden z najważniejszych zespołów w historii polskiego rocka. Każda płyta grupy sprzedaje się w wielu tysiącach egzemplarzy, a różnorodność gatunków muzycznych po które sięga sprawia, że zdobywa serca zarówno fanów mocniejszych brzmień, jak i wielbicieli rockowych ballad. Przez lata obecności na polskiej scenie muzycznej IRA zdobyła rzesze wiernych fanów i wyrobiła sobie uznaną markę. Na koncertach zespołu zawsze gromadzą się tłumy fanów, a przeboje takie jak  „Nadzieja”, „Mój dom”, „Bierz mnie”, „Wiara”, czy „California” do dziś rozgrzewają publiczność do czerwoności.

Zakończenie około godziny 24.00

 

czerwiec 09 2017

Szczegóły

Start: 9 czerwca 2017 | 21:00
Koniec: 10 czerwca 2017 | 00:00
Cena biletu: FREE
Kategoria: , , , , , , , ,
WWW: Odwiedź

Miejsce

SCK Park Tradycji

ul. E. Orzeszkowej 12
Siemianowice Śląskie, 41-103

+ Google Map

Telefon:

(32) 765 27 40

Schedule

  • godz. 21.00 – wernisaże wystaw w budynku Parku Tradycji
  • godz. 21.45 – widowisko „Pressure Up”
  • godz. 22.15 – „PAN FITZNER DOGLĄDA KOTŁÓW”
  • godz. 22.30 – Koncert zespołu IRA
  •  

Organizator

Siemianowickie Centrum Kultury
Telefon: 32 228 72 80
E-mail:
WWW: Przejdź do strony
Skip to content