Piknik Country w amfiteatrze

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.
plakat zapraszający do amfiteatru na Piknik Country

Siemianowickie Centrum Kultury zaprasza w niedzielę 4 września o godzinie 18.00 do amfiteatru w Parku Miejskim na Piknik Country. Wstęp wolny.

Podczas imprezy wystąpią: Zespół ŚLAD, zespół taneczny Silesian Line Dance oraz Alicja Boncol z zespołem Koalicja.

Zespół ŚLAD pochodzący z Granitowego Serca Polski czyli ze Strzegomia z kilkuletnim stażem ale dużo większym doświadczeniem muzycznym, grający przede wszystkim muzykę autorską inspirowaną brzmieniem country , bluesa i rocka . Trzon zespołu  tworzą bracia bliźniacy Rafał i Andrzej Oryńczak. Zespół jest rozpoznawalny z uwagi na wyrazisty charakter i styl artystów. Fascynacja muzyką country i blues jest ogromna co słychać w ich utworach autorskich które w grudniu 2020 znalazły się na ich debiutanckim albumie „Ślad” . Zespół od wielu lat związany z Piknikiem Country w Mrągowie i wieloma innymi prestiżowymi festiwalami w całej Polsce.

Zespół taneczny szkoły tańca liniowego „Silesian Line Dance” to grupa pasjonatów tańca country, prowadzona przez Stefanię i Krzysztofa Pawełek. Oprócz pokazów tanecznych animują lokalne społeczności i zarażają swoją pasją, ucząc tańca liniowego podczas Festiwali country w kraju, opowiadając o swojej pasji w mediach czy świętując obchody Dnia Muzyki Country. Taniec traktują jako dobra zabawę, możliwość spotkań i propagowania muzyki i tańca country w kraju. W 2021r otrzymali zaproszenie od Miasta Mrągowa do prowadzenia animacji i występów w czasie jednej z największych imprez countrowej w Europie: Piknik Country w Mieście. Również w 2021r zaproszono ich do występów na scenę wiślańskiego amfiteatru w czasie imprezy „Wiślaczek Country” w Wiśle. W lutym 2022r. zostali nominowani do prestiżowego Plebiscytu Dyliżanse, w kategorii – Nowy zespół roku. Ich ostatnie występy mogli oglądać uczestnicy XXII Beskidzkiego Pikniku Country „Wiślaczek Country”. W lipcu tego roku obchodzili 5-lecie swojej działalności.

Alicja Boncol to najlepszy głos country w Europie, nie ogranicza się jednak tylko do tego gatunku muzycznego. Z właściwą sobie swobodą i swadą potrafi zaśpiewać niemalże wszystko. Rockowe utwory w jej wykonaniu, to orkan zmiatający, co tylko znajdzie się na drodze. Nastrojowa i liryczna w balladach, wznieca płomień w sercach, przyprawia nawet o łzy. Po drodze jej z Edith Piaf, nieobce klimaty w stylu Ave Maria, znakomicie się czuje wykonując utwory Elvisa Presley’a, sprostać potrafi też rockowemu wokalowi Bona Scotta z AC/DC. Blues, reggae i co tylko zechcecie. Nie ma takiego gatunku muzycznego, w którym Alicja nie próbowałaby swych sił. I we wszystkich jej do twarzy, jest nieprzeciętnie zdolna i elastyczna. Od lat nie ma sobie równych na scenach countrowych i co rok, z dokładnością metronomu, zdobywa tytuł najlepszej wokalistki.

wrzesień 04 2022

Szczegóły

Data: 4 września 2022
Godzina: 18:00
Cena biletu: FREE
Kategoria: , , , ,

Miejsce

SCK Amfiteatr

ul. Chopina
Siemianowice Śląskie, 41-100

+ Google Map

Telefon:

32 355 58 21

Repertuar tego miejsca

Organizator

Siemianowickie Centrum Kultury
Telefon: 32 228 72 80
E-mail:
WWW: Przejdź do strony
Skip to content