„Pani T.” – gra fabularna na żywo w ramach projektu „Wewnątrz ballady”

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.
czarno-biała grafika zapraszajaca do udziału w grze fabularnej.

Zapraszamy na grę fabularną na żywo w ramach projektu „Wewnątrz ballady – cykl gier fabularnych na kanwie Ballad i romansów Adama Mickiewicza”. Cykl gier realizowany jest z okazji 200-lecia premiery kultowego zbioru.

Gra trzecia pt. „Pani T.” przyniesie diametralną zmianę nastroju. Odwołując się do pełnej komizmu „Pani Twardowskiej”, zaproponujemy uczestnikom rozgrywkę żartobliwą, przepełnioną humorem, hiperbolą i groteską. Odwołamy się tutaj nie tylko do odmian komizmu realizowanych w „Balladach i romansach”, ale także do przejawiającej się w nich ważnej w literaturoznawstwie kategorii ironii romantycznej. W apokryficznej wobec pierwowzoru opowieści spotkamy komicznego diabła z Mickiewiczowskiej ballady, który z perspektywy czasu (po 200 latach) relacjonuje swoje spotkanie z Twardowskim w karczmie Rzym oraz to, co stało się potem (czyli po wydaniu „Ballad i romansów”). Tutaj – wciąż z przymrużeniem oka i w lekkiej, przystępnej formie – pojawi się okazja, aby przybliżyć dzieje funkcjonowania tomu w kulturze, jego recepcję, interpretacje i reinterpretacje, a także dzieje wspominanych wcześniej sporów ideowych i intelektualnych. Ponownie zatem, obok postaci wprost wywiedzionych z dzieła wieszcza, uczestnicy spotkają bohaterów inspirowanych postaciami historycznymi, w tym – tak jak w pierwszej grze – Adama Mickiewicza, nieco teraz starszego. Nadrzędnym zadaniem uczestników w trakcie gry będzie zorganizowanie diabłu ponownego spotkania z Twardowskim w karczmie Rzym. Co tym razem, 200 lat po pierwszym spotkaniu, wyniknie z tej schadzki? O tym uczestnicy przekonają się dopiero na sam koniec rozgrywki.

Teren gry: SCK – Park Tradycji, SCK – Zameczek, Park Górnik

Start: 20 sierpnia, g. 19.00, SCK – Park Tradycji

Zapisy: (32) 228 72 80, w. 11

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Ballady i romanse 2022”.

sierpień 20 2022

Szczegóły

Data: 20 sierpnia 2022
Godzina: 19:00
Cena biletu: FREE
Kategoria: , , ,

Miejsce

SCK Park Tradycji

ul. E. Orzeszkowej 12
Siemianowice Śląskie, 41-103

+ Google Map

Telefon:

(32) 765 27 40

Organizator

Siemianowickie Centrum Kultury
Telefon: 32 228 72 80
E-mail:
WWW: Przejdź do strony
Skip to content