NOC KRUKÓW – ZESPOŁU WELJAR – WYDARZENIE MUZYCZNO-TEATRALNE

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Program wydarzenia:
19:00- otwarcie bram
19:30 – mini-wykład „Tajemnicze ptaki w kulturze Słowian”
19:50 – koncert zespołu Weljar

Bilety:
50 zł – przedsprzedaż
60 zł – w dniu koncertu

Weljar to zespół tworzący melancholijną muzykę z pogranicza folku i ambientu. Swoją twórczość sami określają jako „inspirowaną czasami prasłowiańskimi i szamanizmem, która powstała z tęsknoty za bliskością natury oraz tkwiącej w niej siły pierwotnej”

Ich występy dekorowane są autorskimi wizualizacjami, makijażami, strojami.

„Noc Kruków” to unikatowe wydarzenie organizowane przez zespół Weljar, które ma w muzycznej oraz teatralnej formie przybliżyć uczestnikom wierzenia dawnych Słowian. Śledząc wierzenia oraz przesądy dawnych Słowian, można dostrzec, że sporo uwagi poświęcano obserwacji zachowań ptactwa i najbliższa, druga Noc Kruków będzie poświęcona właśnie tym skrzydlatym stworzeniom. Widowisko odbędzie się na sali Parku Tradycji – Siemianowickiego Centrum Kultury. Zespół Weljar przygotował szczególny występ, który nigdy więcej nie zostanie odegrany w tej formie.
Grupie towarzyszyć będzie Tarja z grupy rekonstrukcyjnej Utgard, która podzieli się swoją rozległą wiedzą prowadząc mini-wykład o ptakach w kulturze Słowian.
Po koncercie będzie możliwość porozmawiania z członkami zespołu oraz zakupienia rękodzieła rzemieślników rekonstrukcyjnych.

kwiecień 12 2024

Szczegóły

Data: 12 kwietnia (pt..)
Godzina: 19:00
Cena biletu: 50zł – 60zł
Kategoria: , ,

Miejsce

SCK Park Tradycji

ul. E. Orzeszkowej 12
Siemianowice Śląskie, 41-103

+ Google Map

Telefon:

(32) 765 27 40

Organizator

Siemianowickie Centrum Kultury
Telefon: 32 228 72 80
E-mail:
WWW: Przejdź do strony
Skip to content