Lekki Teatr Przenośny „Ostatnie dni przed spodziewanym końcem świata”

Ładowanie Wydarzenia

SCK zaprasza na kolejny spektakl w ramach cyklu „Teatr w Parku Tradycji”.

„Ostatnie dni przed spodziewanym końcem świata. A bądźcie pewni, że koniec świata nastąpi” to przedstawienie Lekkiego Teatru Przenośnego w którym odnajdą Państwo zarówno dowcip jak i chwilę refleksji.

Rzecz dzieje się w sanatorium. Bohaterami są osoby starsze – trzy wdowy, dwóch rozwodników, a na okrasę czterdziestoletnia pielęgniarka. Wszyscy łakną życia, chcą się bawić, chcą być dostrzegani, lubiani. Okazuje się też, że nie zdołają się ustrzec przed gwałtownymi emocjami, rywalizacją, zazdrością, nawet nienawiścią. Życie im się trochę wymyka z rąk, ale do końca nie tracą nadziei.

 

Lekki Teatr Przenośny powstał w roku 1998 roku w Targowisku (Małopolska, gmina Kłaj) Tam trwał do roku 2005. W międzyczasie przygarniały nas różne instytucje w Bochni, Wieliczce, Niepołomicach, Krakowie, aż w 2006 roku przenieśliśmy się do Chorzowa i tu osiedliśmy na stałe. Ostatnią naszą siedzibą jest trzecie piętro Chorzowskiego Centrum Kultury.

Zrealizowaliśmy około 30 sztuk, przez teatr przewinęło się prawie dwieście osób. Uczymy mówić, recytować, występować publicznie. Nasze sztuki to przede wszystkim słowo i ważne przesłanie, podane zwykle w formie komediowej. Ale są to gorzkie komedie, mówiące o nas samych, o naszych słabościach, rojeniach, o naszej śmieszności, czasem o głupocie. Aktualnie w repertuarze mamy: „Nauczycielki”, „Ostatnie dni przed spodziewanym końcem świata”, „Rozmowy o tym co nie jest i nigdy nie było”, „Scenariusz dla samotnych kobiet” i „Spod latarni”.

 

scenariusz, scenografia i reżyseria – Mirosław Orzechowski

naddyrekcja, psychoterapia i cała reszta – Teresa Adamkiewicz

muzyka na żywo – Taras Diduch

budowa sceny, światło – Dzidek Urbański

grają: Irena Głodkiewicz, Mirosław Orzechowski, Ewa Paleta-Hanusa, Szymon |Szymański, Iza Terlecka, Pela Wasilewska

maj 17 2024

Szczegóły

Data: 17 maja (pt..)
Godzina: 19:00
Kategoria: ,

Miejsce

SCK Park Tradycji

ul. E. Orzeszkowej 12
Siemianowice Śląskie, 41-103

+ Google Map

Telefon:

(32) 765 27 40

Organizator

Siemianowickie Centrum Kultury
Telefon: 32 228 72 80
E-mail:
WWW: Przejdź do strony
Skip to content