Koncert NOUMASSAN DEMBELE

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

W ramach VIII edycji festiwalu Jazz i Literatura zapraszamy 9 października o godzinie 19.00 do SCK- Park Tradycji na koncert muzyki z Afryki Zachodniej w wykonaniu pochodzącego z Burkina Faso Noumassana Dembele.

Bilety do nabycia w kasach SCK i on-line na www.bilety.siemck.pl

Noumassan Dembelé – 24 letni muzyk, multi-instrumentalista, grający tradycyjną muzykę mandingue pochodzącą z regionu Afryki Zachodniej. Urodzony w Burkina Faso, obecnie mieszkający w Warszawie. Instrumentem przewodnim artysty jest kora, rodzaj afrykańskiej harfy, będącej nieodłącznym atrybutem muzyki mandingue. Gra on również na n’goni i balafonie.
Wywodzi się on z grupy griot, oznaczającej sługę ale również poetę-śpiewaka. Griot jest osobą odpowiedzialną za przekazywanie tradycji ustnej, poezji oraz muzyki, jest się nim z pokolenia na pokolenie. Od dziecka przekazywana jest mu umiejetność grania na różnych instrumentach. Noumassan wspomina, że już w wieku 3 lat zaczął stawiać swoje pierwsze muzyczne kroki.
Artysta regularnie współpracuje z zespołem Moribaya, z którym bierze udział w licznych festiwalach, takich jak Przenikanie czy Wibracje. Miał również okazję współpracować z Pawłem Steczkowskim, jak również z Marią Pomianowską przy jej projektach: Chopin na 5 kontynentach oraz Moniuszko z 1000 i jednej nocy.
Muzyk, jest również autorem-kompozytorem. Komponuje utwory głównie w swoim ojczystym języku – bambara, które opowiadają o miłości, mądrości i przeznaczeniu. Jego inspiracją w dużej mierze jest jego kultura i obserwacja życia, czerpie on z nich motywy do swoich pieśni. Swoją twórczością Noumassan pragnie wnieść światło i radość do życia swojego i jego odbiorców. Doświadczenia nauczyły go, że muzyka potrafi dostarczyć pozytywnych wibracji, które podnoszą na duchu. Aby odcisnąć na uczestnikach „muzycznych uniesień” jak największą ilość pozytywnych wrażeń wciąga ich w akcję swoich opowieści i bezpośrednich kreacji.

październik 09 2022

Szczegóły

Data: 9 października 2022
Godzina: 19:00
Cena biletu: 30zł
Kategoria: , ,

Miejsce

SCK Park Tradycji

ul. E. Orzeszkowej 12
Siemianowice Śląskie, 41-103

+ Google Map

Telefon:

(32) 765 27 40

Organizator

Siemianowickie Centrum Kultury
Telefon: 32 228 72 80
E-mail:
WWW: Przejdź do strony
Skip to content