Koncert Barbórkowy – Duo Fenix Dwa Fyniki

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Życząc wszystkim górnikom i ich rodzinom zdrowia i sukcesów, zapraszamy na „Koncert Barbórkowy”. Wydarzenie to będzie częścią miejskich obchodów święta górniczego. Bezpłatne wejściówki będą dostępne w SCK Parku Tradycji od 17 listopada.

 

Zespół Duo Fenix został założony w 1993 roku. Krystyna Dubik oraz Waldemar Kołaczyk wykonują muzykę biesiadną, coverową, taneczną, biesiadną a przed wszystkim szlagiery i piosenki w gwarze śląskiej. Waldemar Kołaczyk jest kompozytorem większości piosenek zespołu.  Kompozytorem części przebojów zespołu, jak też ich aranżerem jest Andrzej Skaźnik. Od 2002 roku zespół powrócił do dwuosobowego składu, ale występuje pod nazwą Duo Fenix – Dwa Fyniki (Duo Fenix odnosi się do twórczości w języku literackim, Dwa Fyniki – w gwarze śląskiej). W swoim dorobku artystycznym mają 10 płyt, kilkanaście teledysków, liczne koncerty, sukcesy w radiowych i telewizyjnych listach przebojów. W telewizyjnej Liście Śląskich Szlagierów teledyski duetu miesiącami utrzymywały się w głównej 10. Zarówno Krystyna Dubik, jak i Waldemar Kołaczyk są nauczycielami. Oboje z muzyką związani są od dzieciństwa. Waldemar, zanim założył Zespół Duo Fenix, grał w innych Zespołach.

Do największych przebojów grupy należą m.in.: Życzymy szczęścia, Na krawędzi dnia, Siedem zmysłów, Stuk puk, Życzenia dla Ciebie, Jo jest Abraham, Stara miłość nigdy nie rdzewieje, Blues dla mamy, Dobrze razem być, Twoje oczy mówią wszystko, Żniwna makatka.

Szczegóły

Data: 4 grudnia 2022
Godzina: 17:00
Kategoria: ,

Miejsce

SCK Park Tradycji

ul. E. Orzeszkowej 12
Siemianowice Śląskie, 41-103

+ Google Map

Telefon:

(32) 765 27 40

Organizator

Siemianowickie Centrum Kultury
Telefon: 32 228 72 80
E-mail:
WWW: Przejdź do strony
Skip to content