IX MICHAŁKOWICKIE BLUESOWANIE – KONCERT ŚLĄSKIEJ GRUPY BLUESOWEJ I BLACK SHEEP

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.
SCK Park Tradycji zaprasza na IX Michałkowickie Bluesowanie
25 listopada (sobota), godz. 18.00

Bilety: 50 zł / 40 zł (seniorzy) w kasach SCK i online.

Już po raz dziewiąty Siemianowice Śląskie gościć będą fanów blues`a. Tradycyjnie w listopadzie w Parku Tradycji Siemianowickiego Centrum Kultury, odbywa się Michałkowickie Bluesowanie im. Jana „Kyksa” Skrzeka. Podczas koncertu wystąpi ŚLĄSKA GRUPA BLUESOWA oraz Black Sheep.

ŚLĄSKA GRUPA BLUESOWA – jeden z głównych przedstawicieli polskiej sceny bluesowej. Zespół powstał 20 lat temu i wciąż wierny jest śląskiemu nurtowi tej muzyki. Muzyczna droga obecnej Śląskiej Grupy Bluesowej, rozpoczęła się w 1972 roku i wywodzi się z grupy Apogeum w składzie: Leszek Winder, Michał „Gier” Giercuszkiewicz, Jerzy „Kawa” Kawalec i Jan „Kyks ”Skrzek. Po śmierci Jerzego Kawalca w 2003 roku, do zespołu dołączył przyjaciel muzyków – Mirosław Rzepa i tak powstała Śląska Grupa Bluesowa, która wciąż trwa mimo kolejnych odejść – Jan Skrzek /2015/ i Michał Giercuszkiewicz /2020/. Zespół prezentuje unikalne brzmienie i sposób grania lat 70-tych i kultywuje pamięć o śląskich bluesmanach, z którymi muzycy przez wiele lat współpracowali, m.in. z: SBB, Krzak, Dżem, Cree, Bezdomne Psy, Kwadrat, Apogeum oraz wykonawcami: Józefem Skrzekiem, Tadeuszem Nalepą, Ireneuszem Dudkiem, Ryszardem Skibińskim, Ryszardem Riedelem, Zbigniewem Hołdysem, Martyną Jakubowicz i Elżbietą Mielczarek. Po śmierci lidera Śląskiej Grupy Bluesowej Jana „Kyksa” Skrzeka (29.01.2015 w Katowicach), zespół kontynuował działalność zapraszając do współpracy swoich muzycznych przyjaciół (Agnieszka Łapka w zespole od 2007 roku oraz Krzysztof Głuch, Michał Kielak, Adam Kulisz i inni.) 27 lipca 2020 po ciężkiej chorobie zmarł Michał „Gier” Giercuszkiewicz – perkusista zespołu. Ta śmierć skonsolidowała muzyków i zespół zaczął dużo koncertować.

Obecny skład zespołu Śląska Grupa Bluesowa:

Agnieszka Łapka – śpiew
​Krzysztof Głuch – fortepian
Michał Kielak – harmonijki
Mirek Rzepa – gitara basowa
Maksymilian Ziobro – perkusja
Leszek Winder – gitara.

W 2022 roku ukazała się płyta „Tu i teraz”, a muzycy zespołu zostali znacząco wyróżnieni w ankiecie Blues Top kwartalnika Twój Blues.

Jako support wystąpi śląska formacja Black Sheep. Muzycy tego młodego zespołu realizują swoją wspólna pasję. Interesują się różnymi gatunkami muzycznymi, ale najbardziej oddani są muzyce bluesowej. Mają już spore doświadczenie muzyczne w innych formacjach, np. Droga ewakuacyjna i świetnie wykorzystują to w innych projektach. Tworzą muzykę ważną dla nich samych a w tekstach odnajdziemy inspiracje wynikające z ich wzajemnych poszukiwań.

Black Sheep skład:
Karina Giza – wokal
Aleksander Giza – gitara
Mateusz Dohrmann – instrumenty perkusyjne
Marta Szampera – gitara basowa
Adam Nowak – instrumenty klawiszowe
listopad 25 2023

Szczegóły

Data: 25 listopada 2023
Godzina: 18:00
Cena biletu: 40zł – 50zł
Kategoria: , ,

Miejsce

SCK Park Tradycji

ul. E. Orzeszkowej 12
Siemianowice Śląskie, 41-103

+ Google Map

Telefon:

(32) 765 27 40

Organizator

Siemianowickie Centrum Kultury
Telefon: 32 228 72 80
E-mail:
WWW: Przejdź do strony
Skip to content