Gordonki – zajęcia muzyczne dla rodziców i dzieci 0-2

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Zapraszamy na zajęcia gordonowskie dla rodziców i małych dzieci w wieku 0-2 lata, które odbędą się na sali baletowej SCK.  Czas trwania zajęć – 40 minut.

Bilety w cenie 20 złotych (cena obejmuje 1 dziecko i 1 osobę dorosłą) już do nabycia w kasach SCK i on-line na www.sck.systembiletowy.pl

Czym są zajęcia gordonowskie?

Zajęcia gordonowskie wprowadzają dziecko w bogaty i różnorodny świat muzyki. To zajęcia umuzykalniające, prowadzone zgodnie z Teorią uczenia się muzyki autorstwa prof. Edwina E. Gordona. Teoria zakłada, że każdy człowiek poznaje muzykę w ten sam sposób co mowę i język. Aby dziecko nauczyło się swobodnie śpiewać tak, jak w nieskrępowany sposób uczy się mówić, jak najwcześniej zanurzamy je w świat zróżnicowanych melodii i rytmiczanek. Ograniczamy przy tym słowa i posługujemy się neutralnymi sylabami, aby to zawartość muzyczna a nie mówiona była odbierana na zajęciach jako dominująca. Nieustannie poruszamy się i kołyszemy w rytm muzyki, używamy przy tym często kolorowych pomocy do podkreślania melodii i rytmów (kolorowe chustki, bańki, miękkie piłki itp.). Zachęcamy rodziców do aktywnego udziału w zajęciach, ponieważ dzieci najlepiej uczą się powtarzając po swoich opiekunach.

Co dziecko zyskuje dzięki uczestnictwu w zajęciach?

Dzięki zajęciom dzieci wzbogacają swój słownik muzyczny i podejmują pierwsze próby śpiewania. Rozwój muzyczny wpływa na zdolności poznawcze w zakresie koordynacji ciała, rozwoju aparatu mowy, koncentracji i zapamiętywania. W przyszłości dzieciom będzie też łatwiej podjąć naukę gry na instrumencie, ponieważ będą już osłuchane i ośpiewane z różnymi rodzajami muzyki. Umuzykalnianie dzieci od najmłodszych lat wpływa znacząco na rozwój poczucia rytmu oraz zdolności w zakresie nauki języków obcych i matematyki.

maj 05 2020

Szczegóły

Data: 5 maja 2020
Godzina: 17:00 - 17:40
Cena biletu: 20zł
Kategoria: , ,

Miejsce

SCK Bytków

ul. Niepodległości 45
Siemianowice Śląskie, 41-106

+ Google Map

Telefon:

32 228 72 80

Organizator

Siemianowickie Centrum Kultury
Telefon: 32 228 72 80
E-mail:
WWW: Przejdź do strony
Skip to content