Finał 38 Dni Siemianowic Śląskich

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.
baner informujący o obchodach 38 Dni Siemianowic Śląskich

W tym roku obchodzimy 90-lecie nadania Siemianowicom Śląskim praw miejskich. W związku z tym tegoroczne 38 Dni Siemianowic Śląskich świętować będziemy dłużej, bo od 4 do 12 czerwca. Finałem obchodów będzie weekend 10-12 czerwca. Scena główna usytuowana będzie przy SCK- Parku Tradycji w Michałkowicach, przy ulicy Orzeszkowej.

W piątek 10 czerwca program rozpoczniemy w budynku Parku Tradycji, gdzie o godzinie 17.30 zaprezentuje się Grupa Teatralna „Śrubki”, która szlifuje swoje teatralne talenty w Parku Tradycji.  Teatr Dzieci „Śrubki” działa w Parku Tradycji  od końca 2021 roku. Grupa dzieci uczęszczających na warsztaty teatralne szybko zdecydowała o realizacji spektaklu. Wspólnymi siłami, pod okiem prowadzącej – pedagog i aktorki Monika Porwit, powstał pierwszy spektakl. 10 czerwca dzieci zaprezentują specjalnie przygotowaną na tę okazję etiudę.

O godzinie 18.00 rozpocznie się wernisaż wystawy „Śląskie Siemianowice w sztuce Śniadka”. Będzie to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników siemianowickiej architektury, jej smaczków i mało rozpoznawalnych detali oraz dla tych którzy kochają nasze miasto. Wyjątkowy wernisaż prac uczniów I LO im. Jana Śniadeckiego którzy przez ostatnich kilka miesięcy swój wolny sobotni czas spędzali w krakowskich pracowniach Politechniki , gdzie pod czujnym okiem pani dr hab. sztuki Monika Bogdanowska wykładowczyni wydziału architektury PK, stworzyli prawdziwą galerię prac przedstawiających perełki siemianowickiej architektury. Prace powstały w ramach projektu „Siemianowice piękne, bo śląskie”, na przeprowadzenie którego szkoła otrzymała grant w ramach cyklicznego konkursy grantowego Fundacji „ORLEN” pod hasłem „Moje miejsce na Ziemi”.

Na scenie głównej o godzinie 19.00 wystąpi królowa country – Alicja Boncol z zespołem Koalicja, a po godzinie 20.00 zespół PECTUS.

 

W sobotę 11 czerwca o godzinie 14.15 pod scenę zapraszamy najmłodszych, na blok zabaw i animacji stworzony, specjalnie dla nich.

Od godziny 16.10 sceną zawładną różnorodne rytmy muzyczne. Wystąpią: zespół Albo i Nie, rodzina Wantułów, zespół Loża Masorza oraz gwiazdy wieczoru: ELEKTRYCZNE GITARY i  OBERSCHLESIEN.

Oprócz koncertów w sobotę odbywać się będą warsztaty i prezentacje siemianowickich Organizacji Pozarządowych. 

Również w sobotę, na Rynku Miejskim od godziny 13.00 trwać będzie XVI edycja Światowego Konkursu Gotowania Śląskiego Żuru. Od godziny 17.00 sceną zawładnie muzyka biesiadna. Wystąpią: Kola i Jula. Mateusz Troll i Przyjaciele oraz Metrum Reni&Marco.

 

W niedzielę 12 czerwca rozpoczniemy o godzinie 11.00 w SCK- Zameczek koncertem Józefa Skrzeka.
O godzinie 18.00 sceną główną zawładnie przebojowy duet Long&Junior. Wystąpi także zespół Ikarus Feel, a gwiazdą wieczoru będzie zespół HAPPYSAD.

 

Dodatkowe atrakcje pod Parkiem Tradycji to kiermasz rękodzieła, lunapark oraz bogata strefa gastronomiczna.

W niedzielę o godzinie 16.00 w amfiteatrze miejskim w Siemianowicach odbędzie się koncert jubileuszowy Zespołu Pieśni i Tańca „Siemianowice”.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

 

 

 

czerwiec 10 2022

Szczegóły

Start: 10 czerwca 2022 | 17:30
Koniec: 12 czerwca 2022 | 23:00
Cena biletu: FREE
Kategoria: , , , , , , , , , ,

Miejsce

SCK – Park Tradycji, Rynek Miejski w Siemianowicach, Amfiteatr – Park Miejski w Siemianowicach

Organizator

Siemianowickie Centrum Kultury
Telefon: 32 228 72 80
E-mail:
WWW: Przejdź do strony
Skip to content