Projekt „Dzikie rzeki” – opowieści Leszka Naziemca i koncert Odra Sound Design Michała Zygmunta

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

W ramach projektu „Dzikie rzeki” zapraszamy do SCK- Willa Fitznera we wtorek 14 grudnia o godzinie 18.00 na opowieści Leszka Naziemca i koncert Odra Sound Design Michała Zygmunta. Wstęp wolny. 

Projekt DZIKIE RZEKI – to spotykanie z pasją, żywiołem, artystyczną, poetycką , sentymentalną i osobistą interpretacją doświadczeń kontaktu z żywiołem wody. Pierwszą cześć projektu stanowiły będą poetyckie opowieści Leszka Naziemca – siemianowiczanina, dla którego woda, zimowe pływanie, kontakt z naturą są nie tylko pasją, ale autentycznym stylem życia. Nie zabraknie odniesień do lokalnych akwenów skrytych w dżungli współczesnego miasta, nurtów małych i dużych rzek, lodów Arktyki i głębin jeziora Titicaca.

Drugą część projektu stanowił będzie koncert Michała Zygmunta ODRA SOUND DESIGN. Będzie to wielowymiarowa dźwiękowa podróż, której inspiracją jest kulturotwórcza siła rzeki. Gitarzysta i kompozytor, z pomocą muzyki i autorskich nagrań terenowych, zabiera słuchaczy w intymny świat rzeki, mgieł i tętniącej życiem dzikiej przyrody. Artysta precyzyjnie łączy dźwięki natury z elektroniką i ambientowymi barwami gitary, po mistrzowsku oscyluje pomiędzy gitarowym transem a generowaną na żywo elektroniką, samplując z archiwalnych nagrań ożywia duchy z przeszłości. 

Autor profesjonalnych nagrań terenowych dźwięków natury (albumy „Dzikie Rzeki”, „Harmonia Natury” dla WWF Polska). Współpracował z takimi znakomitościami jak: Jan Bang, Erik Honoré, Nils Petter Molvær, Roli Mosimann, Arve Henriksen. Jest współautorem Festiwalu Punkt Eklektik Session, który połączył dwa innowacyjne, europejskie festiwale i wpisał się w ogólnopolski kalendarz wydarzeń muzycznych. Pomysłodawca serii Odra Guitars – instrumentów zbudowanych wyłącznie z drzew rosnących nad Odrą. Autor muzyki teatralnej, filmowej i ilustracyjnej, twórca słuchowisk. Laureat nagrody Emocje 2015 Radia Wrocław Kultura w kategorii muzyka, doceniony za muzyczną indywidualność i odkrywanie innych wymiarów muzyki.

Wstęp wolny

grudzień 14 2021

Szczegóły

Data: 14 grudnia 2021
Godzina: 18:00

Miejsce

SCK Willa Fitznera

ul. Fitznerów 3
Siemianowice Śląskie, 41-100

+ Google Map

Telefon:

(32) 763 2730

Organizator

Siemianowickie Centrum Kultury
Telefon: 32 228 72 80
E-mail:
WWW: Przejdź do strony
Skip to content