Łobuziaki Tuwima

Łooo!buzi@ki z Tuwima – projekt ma na celu zorganizowanie wystawy fotograficznej ukazującej portrety dzieci z Osiedla Tuwim. Większość dzieci uwielbia spędzać czas na placach zabaw. Również te z Osiedla Tuwim i to właśnie tu czują się najlepiej, ponieważ tu wychowują się od najmłodszych lat i również tu doskonale się odnajdują. Nawiązują tu pierwsze przyjaźnie, które później będą miały duży wpływ na kolejne ich znajomości w dorosłym życiu. Często to, czego nauczą się „na placu”, zostanie z nimi na zawsze. Inicjator projektu, jako ojciec dwóch dziewczynek w wieku 2 i 4 lat, wraz innymi rodzicami bardzo dobrze rozumie zachowania i potrzeby dzieci w podobnym wieku. Sam jest również wielkim pasjonatem fotografii – lubi fotografować ludzi, bo za pomocą zdjęć może uchwycić dany moment. Zdjęcia często pozwalają wyrazić emocje, opowiedzieć jakąś historie. Czas spędzony z dziećmi oraz ich rówieśnikami w trakcie dziecięcych zabaw na świeżym powietrzu obudził w nim potrzebę uchwycenia tego, jakie emocje wyrażają najmłodsi. Radość, zabawa, integracja, spotkanie – to wszystko, co można zobaczyć, kiedy na chwilę przystaniemy, podniesiemy oczy znad telefonów komórkowych i po prostu spędzimy czas z naszymi dziećmi, bowiem potrzebują one naszego wsparcia, zrozumienia i opieki już od najmłodszych lat.

Inicjatywa ma na celu ukazanie dziecięcej radości uchwyconej na fotografiach. Wraz z innymi rodzicami z okolicy inicjator chciałby pozwolić, aby dzieci mogły zobaczyć wystawę fotograficzną, której będą głównymi bohaterami i współtwórcami. Żeby wiedziały, że dla rodziców, dla dorosłych, są bardzo ważne.
Wydarzeniami towarzyszącymi wystawie będzie spotkanie z fotografem lub fotoreporterem, który opowie o swojej pracy oraz warsztaty fotograficzne, w ramach których dzieci dowiedzą się m.in. o zagrożeniach dotyczących publikacji zdjęć w sieci.

Wierzymy, że ta inicjatywa pozwoli mieszkańcom naszej dzielnicy lepiej się poznać, a dzieci nauczą się czego nowego i ciekawego, a może i same zainteresują się fotografią.