WERNISAŻ MALARSTWA NAIWNEGO – ANDREAS STIERGLITZ

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.
Obraz przedstawia baletnicę - kobietę o czarnych, długich włosach w białym stroju tanecznym na wielobarwnym tle

SCK – Park Tradycji zaprasza na wernisaż malarstwa Andreasa Stierglitz’a, który odbędzie się 15 października o godzinie 16.00. Wstęp wolny. Wystawę można oglądać do 5 listopada.

Siemianowiczanin z rodziny robotniczej, z pasji zajął się tzw. malarstwem naiwnym. W 2000 roku zapisał się do nieistniejącej już grupy Spichlerz 86 (przekształconej w grupę LAURA), w której działał czynnie przez wiele lat. Tam też poznał wielu wartościowych artystów m.in. Franciszka Sowę, z którym się zaprzyjaźnił i u którego terminował, by nauczyć się malarstwa. Liczne rozmowy, wernisaże, wystawy i spotkania wzbogaciły jego warsztat malarski. Próbował swoich sił w różnych technikach np. w kolarzach, intarsjach, oleju, pastelach czy akrylu. Jest również autorem kilku filmów i migawek o tematach turystycznych ale i dokumentów.
Ponieważ po śmierci F. Sowy postanowił kontynuować jego styl malarski, ostatnie prace są z kręgu tradycji śląskich, przedstawiają różne stroje ludowe na tle znanych obiektów historycznych z Siemianowic i nie tylko.

październik 15 2020

Szczegóły

Start: 15 października 2020 | 16:00
Koniec: 5 listopada 2020 | 16:00
Cena biletu: FREE
Kategoria: ,

Miejsce

SCK Park Tradycji

ul. E. Orzeszkowej 12
Siemianowice Śląskie, 41-103

+ Google Map

Telefon:

(32) 765 27 40

Organizator

Siemianowickie Centrum Kultury
Telefon: 32 228 72 80
E-mail:
WWW: Przejdź do strony
Skip to content