Noc Świętojańska na stawie Brysiowym

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Siemianowickie Centrum Kultury zaprasza w sobotę 22 czerwca o godzinie 21.00 na widowisko plenerowe Słowiańska tradycja – Noc Świętojańska z udziałem teatru Domino z SCK oraz folkowego zespołu muzycznego Kwartet Jorgi, które odbędzie się na Bytkowie, przy stawie Brysiowym Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

KWARTET JORGI to żyjąca legenda polskiej sceny folkowej. Jeden z najbardziej utytułowanych zespołów ostatnich dwudziestu lat.
Ich muzyka sięga głęboko do słowiańskich korzeni łącząc się z wirtuozerią wykonania i szeroko rozbudowaną improwizacją.
Muzyka Kwartetu to coś więcej niż tylko zwykłe dźwięki poukładane w pewnym porządku – to odzwierciedlenie duszy artystów. Ich muzyka pełna jest energii i radości, a czasem zadumy i nostalgii. Ta muzyka żyje i jest niezmiernie świeża pomimo swych przeszłościowych inspiracji.   Kwartet Jorgi to jeden z prekursorów muzyki określanej obecnie mianem folk w Polsce (sami nazywali swoją twórczość muzyką zielonej fali). Już na wstępie swojej działalności (początek lat osiemdziesiątych) zdobyli ogromną popularność, której mogły pozazdrościć im niejedne gwiazdy muzyki pop. Dzięki temu mogli rozwijać swoją twórczość, zbierając doświadczenia podczas licznych podróży i nagrywając płyty, z których każda kolejna zaliczana była do kanonu polskiej muzyki folk.

 

 

czerwiec 22 2019

Szczegóły

Data: 22 czerwca 2019
Godzina: 21:00
Cena biletu: FREE
Kategoria: , , , ,

Miejsce

Węglowa

ul. Węglowa 7
Siemianowice Śląskie,

+ Google Map

Organizator

Siemianowickie Centrum Kultury
Telefon: 32 228 72 80
E-mail:
WWW: Przejdź do strony
Skip to content