Koncert zespołu GALLILEOUS

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.
Cztery osoby stojące na tle urządzenia do wyświetlania mapy gwiazd w planetarium

Siemianowickie Centrum Kultury – Park Tradycji zaprasza na koncert zespołu GALLILEOUS, który odbędzie się 25 czerwca o godzinie 20.00. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasach SCK oraz on-line na www.bilety.siemck.pl.

 

Gallileous zaistniał w doom metalowym świecie na długo przed tym zanim w pełni zaczęły obowiązywać takie muzyczne terminy jak: funeral, sludge czy stoner. Dzięki kultowemu demo „Passio Et Mors” z 1994 roku dziś często mówi się, że Gallileous jest polskim pionierem gatunku funeral doom.


Od kilku lat kieruje swoje aspiracje w stronę space rocka, hard proga czy psychodelicznego rocka lat 70-tych co odzwierciedla się w recenzjach ostatnich albumów, szczególnie recenzjach dwóch ostatnich albumów. Częstokroć zespół kojarzony jest jako mieszanka Hawkwind, Blues Pills i Budgie.


W międzyczasie nagrywania płyt Gallileous koncertuje w Polsce i Europie, dzieląc scenę z takimi światowymi sławami sceny doom jak Saint Vitus, Lord Vicar, Jex Thoth, Kadavar, Sungrazer, Pantheist, Mourning Beloved, Longing From Down, Mournful Congregation, 0xist, Belzebong, Dopelord czy J.D. Overdrive.

 

Koncertując Gallileous prezentuje głównie materiał z płyty „Stereotrip” oraz najnowsze utwory z płyty „Moonsoon”. Ciężkie gitarowe brzmienie w połączeniu z syntezatorem, zróżnicowanymi tempami oraz mocnym wokalem tworzą potężna dźwiękową zawieruchę. Album ukazał się nakładem wydawnictwa Musicom, który promuje płytę dwoma singlami: tytułowym Moonsoon i Boom Boom Disco Doom (Kill The Alarm Clock), które przez długie tygodnie utrzymują się na podium listy przebojów radia Rockserwis.fm. Gallileous zdążył już zaprezentować nową płytę grając na żywo m.in. w Antyradio, w audycji Makakofonia.

 

Członkowie zespołu Gallileous od wielu lat współpracują z różnymi podmiotami organizując lokalną społeczność i promując życie kulturalne w regionie. Kilka razy w roku zespół organizuje w Wodzisławiu Śl. koncerty o ogólnopolskim znaczeniu zapraszając do współpracy zarówno lokalne zespoły jak również grupy zagraniczne. Częstokroć zespół współpracował z Wodzisławskim Centrum Kultury podczas organizacji koncertów, przeglądów kina niezależnego, konkursów muzycznych czy innych wydarzeń kulturalnych.

 

OBECNY SKŁAD ZESPOŁU:

Anna Pawlus – śpiew
Tomasz Stoński – gitara elektryczna
Paweł Cebula – gitara basowa
Michał Szendzielorz – perkusja

 

czerwiec 25 2021

Szczegóły

Data: 25 czerwca 2021
Godzina: 20:00
Cena biletu: 20zł
Kategoria: ,

Miejsce

SCK Park Tradycji

ul. E. Orzeszkowej 12
Siemianowice Śląskie, 41-103

+ Google Map

Telefon:

(32) 765 27 40

Organizator

Siemianowickie Centrum Kultury
Telefon: 32 228 72 80
E-mail:
WWW: Przejdź do strony
Skip to content