IV Michałkowickie Bluesowanie im. Jana „Kyksa” Skrzeka

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.
Siemianowickie Centrum Kultury zaprasza na IV edycję Michałkowickiego Bluesowania im. Jana „Kyksa” Skrzeka. W tym roku Bluesowanie odbędzie się w niedzielę, 5 listopada w SCK – Parku Tradycji (ul. Orzeszkowej 12).

Koncertowy wieczór rozpoczniemy o godz. 18.00. Na scenie wystąpi ash’n’becher – śląski zespół grający muzykę bluesową i rockową, stylistycznie nawiązującą do lat 60. i 70., z tekstami pisanymi nie tylko po polsku czy angielsku, ale w dużej mierze w śląskiej gwarze. Początki działalności sięgają roku 2009, a swój debiut sceniczny zespół zaliczył w roku 2010. Swoją muzykę wykonują z dużą dawką energii i śląskiego temperamentu, nie kryjąc typowego dla nich poczucia humoru oraz radości, jaką niesie granie.W przerwie koncertu odbędzie się specjalnie na tę okazję przygotowany happening „Portret”.

Ok. godz. 19.30 wystąpi Śląska Grupa Bluesowa. ŚGB to czołowe postacie polskiej sceny bluesowej i rockowej. Prezentują unikalne brzmienie i sposób grania lat 70-tych. Zespół od lat jest uznawany za głównego przedstawiciela śląskiego bluesa. Po śmierci Jana „Kyksa” Skrzeka zespół podtrzymuje pamięć o tym niezwykłym muzyku.

Bilety na wydarzenie w cenie 20 złotych są do nabycia w kasach SCK oraz on-line.

Organizatorem IV Michałkowickiego Bluesowania im. Jana „Kyksa” Skrzeka jest Siemianowickie Centrum Kultury.

listopad 05 2017

Szczegóły

Data: 5 listopada 2017
Godzina: 18:00
Cena biletu: 20 zł
Kategoria: , , , ,

Miejsce

SCK Park Tradycji

ul. E. Orzeszkowej 12
Siemianowice Śląskie, 41-103

+ Google Map

Telefon:

(32) 765 27 40

Organizator

Siemianowickie Centrum Kultury
Telefon: 32 228 72 80
E-mail:
WWW: Przejdź do strony
Skip to content