Film, wystawa, koncert

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Zapraszamy Państwa 24 września o godzinie 18.00 na wyjątkowy wieczór, będący zapisem bezprecedensowego przedsięwzięcia w polskiej kulturze, sztuce i świecie mediów.  W sobotni wieczór w SCK Parku Tradycji będziemy uczestniczyli w wystawie zdjęć z tego unikalnego projektu, projekcji filmu dokumentalnego ukazującego uczestników wyprawy oraz koncercie zespołu NIEME KINO, którego liderem jest pomysłodawca i producent całego przedsięwzięcia – Bartosz Stróżyński.


W 2017 roku odbył się pierwszy w historii artystyczny rejs jachtem żaglowym polskich twórców do Antarktyki. Zespół, w skład którego wchodzili przedstawiciele trzech dziedzin polskiej kultury i sztuki (filmu, muzyki i fotografii), popłynął jachtem żaglowym Selma Expeditions do Antarktyki. Miejsca, które za kilka lat może stać się centrum wydarzeń o znaczeniu globalnym,a jego kondycja ma istotne znaczenie dla przyszłości całego świata. Uczestnicy rejsu, inspirowani podróżą, dziką naturą i ekstremalnymi warunkami panującymi na krańcach świata, zmierzyli się z wyjątkowymi wyzwaniami artystycznymi w obszarach filmu, muzyki i fotografii.

Zespół Trzech Sztuk tworzyli: Adam Nowak, lider zespołu Raz Dwa Trzy, Bartosz Stróżyński, Rafał Kolikow, Artur Homan, Ksawery Zylber, Jacek Hawrylczak i Paweł Drozd.

Po dotarciu wyprawy na miejsce odbył się pierwszy w historii koncert polskiego artysty w Antarktyce. Adam Nowak napisał podczas rejsu nowy utwór słowno-muzyczny inspirowany wyprawą i wykonał go podczas wyjątkowego antarktycznego koncertu na końcu świata, przechodząc tym samym do historii.

Podczas wyprawy zrealizowana została pierwsza w historii sesja fotografii kolodionowej w Antarktyce. Bartosz Stróżyński zbudował na jachcie najdalej na południe położoną mobilną ciemnię fotograficzną, w której wywoływał obrazy z końca świata uwiecznione w archaicznej technologii sprzed 150 lat. Dopełnieniem tego celu była wystawa fotograficzna. Ponieważ dla Bartosza była to już czwarta wizyta fotograficzno-filmowa w Antarktyce, tym razem skoncentrował się w swych pracach przede wszystkim na pięknie i przemijaniu gór lodowych. Unikalna wystawa fotograficzna, prezentująca wyjątkowy świat przyrody Antarktyki zarówno w jego powierzchniowym, jak i podwodnym wymiarze prezentowana jest nieprzerwanie od początku 2018 roku. Do tej pory odwiedziła Poznań, Szczecin, Toruń, Hel, Bydgoszcz, Łaziska Górne, Mikołów, Suwałki, Gostyń, Mińsk Mazowiecki, Rybnik, Rudę Śląską, Bielsko-Białą, Kutno, Turek i to nie koniec.

Kolejnym akordem przedsięwzięcia była książka reportażowa pt. „Trzy Sztuki w Antarktyce”, wydana przez Wydawnictwo Bezdroża, która przedstawia całą historię projektu, od dnia powstania idei do momentu oddania książki do druku.

Bilety w cenie 20 złotych dostępne są w kasach SCK i on-line na www.bilety.siemck.pl

wrzesień 24 2022

Szczegóły

Data: 24 września 2022
Godzina: 18:00
Cena biletu: 20zł
Kategoria: , , , , ,

Miejsce

SCK Park Tradycji

ul. E. Orzeszkowej 12
Siemianowice Śląskie, 41-103

+ Google Map

Telefon:

(32) 765 27 40

Organizator

Siemianowickie Centrum Kultury
Telefon: 32 228 72 80
E-mail:
WWW: Przejdź do strony
Skip to content